OPEN DAG OVD
Zondag 20 oktober van 11.00 tot 17.00 uur ben je welkom in ’t Hart van Loil. De Open Dag van de OVD zal dit keer plaatsvinden in de voormalige kerk van Loil, nu ’t Hart van Loil geheten.
De prachtige ruimte leent zich goed voor de expositie met vele oude foto’s. Daarnaast zullen ook bijzondere items te zien zijn, die allen met het thema van deze Open Dag – Bouwen in Die:m – te maken hebben.
De verschillende werkgroepen van de OVD zijn te bezoeken op een eigen plekje, waar je kan zien wat ze doen en waar je ze vragen kunt stellen. Zoals bijvoorbeeld de werkgroepen Genealogie, Boerderijen en Veldnamen, en Dialect en Folklore.
Ook de bestuursleden zullen er zijn om je welkom te heten en te vertellen over de vereniging. We kiezen voor iedere Open Dag een ander specifiek thema, omdat de OVD veel verschillende onderwerpen te bieden heeft en we lang niet alles kunnen laten zien. Hierdoor kunnen we foto’s, films en andere informatie over dat thema presenteren. Eerder waren er open dagen met bijvoorbeeld als thema Sport in Didam, en de laatste keer Winkels in Didam.
Dat er dit keer voor Bouwen in Die:m is gekozen is niet vreemd. Van oudsher werkten en woonden er vele bouwvakkers in ons dorp, iets wat in 1964 ook is opgevallen in de landelijke media. Allerlei aspecten over Bouwen komen aan bod, zodat er voor iedereen wat te zien zal zijn, of je nu zelf in de bouw werkt/hebt gewerkt of niet.
Op deze dag zal ook het door de OVD aangekochte en recentelijk gerestaureerde schilderij van havezate de Manhorst onthuld worden.
Een bijzonder extraatje: er is op 20 oktober ook de mogelijkheid om de ruimte boven de gewelven van de kerk te bekijken. Op diverse tijdstippen kan een groepje onder begeleiding zien hoe zo’n bijzondere kap- en gewelfconstructie is gemaakt. Voorwaarde om hieraan mee te doen is dat je goed ter been bent.
Het belooft een bijzondere en hopelijk ook gezellige Open Dag te worden, dus we zien jullie graag op zondag 20 oktober in ’t Hart van Loil. Tot dan!
Bouwen in Die:m betreft de voormalige gemeente Didam bestaande uit Didam- Nieuw-Dijk- Loil.
Het OVD-bestuur